Чи може дошкільний навчальний заклад відмовити у прийнятті дитини, яка не має щеплення?

Конституція України гарантує кожному право на освіту, що означає, що держава має забезпечувати доступність освіти як конституційної гарантії реалізації права на освіту на принципах рівності, а тому держава має створити можливості для реалізації цього права.

Отримання освіти включає в себе також і етап дошкільної освіти в дошкільному навчальному закладі.
Відповідно до п. 6 Положення, яке затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 12 березня 2003 р. N 305 «Про дошкільний навчальний заклад» зазначено, що прийом дітей до дошкільного навчального закладу здійснюється керівником протягом календарного року на підставі:
— заяви батьків або осіб, які їх замінюють;
— медичної довідки про стан здоров’я дитини з висновком лікаря, що дитина може відвідувати дошкільний навчальний заклад;
— довідки дільничного лікаря про епідеміологічне оточення;
— свідоцтва про народження.
Відповідно до Примірного положення про підготовку дітей на педіатричній дільниці до відвідування дошкільного та шкільного загальноосвітнього навчального закладу, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України «Про удосконалення амбулаторно-поліклінічної допомоги дітям в Україні» від 29.11.2002 № 434, медична документація для зарахування дітей до дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів включає форму № 026/о з висновками про стан здоров’я дитини і рекомендаціями щодо подальшого спостереження за дитиною, про профілактичні щеплення (ф. № 063/о); дані лабораторних досліджень.
Відповідно до ст.ст.12, 15 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» профілактичні щеплення проти дифтерії, кашлюка, кору, поліомієліту, правця, туберкульозу є обов’язковими і включаються до календаря щеплень.
Прийом дітей до виховних, навчальних, оздоровчих та інших дитячих закладів проводиться за наявності відповідної довідки закладу охорони здоров’я, в якому дитина перебуває під медичним наглядом. Довідка видається на підставі даних медичного огляду дитини, якщо відсутні медичні протипоказання для її перебування у цьому закладі, а також якщо їй проведено профілактичні щеплення згідно з календарем щеплень і вона не перебувала в контакті з хворими на інфекційні хвороби або бактеріоносіями.
Дітям, які не отримали профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень, відвідування дитячих закладів не дозволяється. У разі якщо профілактичні щеплення дітям проведено з порушенням установлених строків у зв’язку з медичними протипоказаннями, при благополучній епідемічній ситуації за рішенням консиліуму відповідних лікарів вони можуть бути прийняті до відповідного дитячого закладу та відвідувати його.
Отже, як батьки, Ви маєте право відмовитись від проведення щеплень Вашій дитині про що надати відповідну письмову заяву, однак в такому випадку Ваша дитина не зможе відвідувати дошкільний начальний заклад.
Відвідування дошкільного навчального закладу допускається лише у випадках, коли у дитини є протипоказання для проведення щеплення про що є висновок консиліуму лікарів та за умови благополучної епідемічної ситуації в місцевості, де живе дитина.

Оставьте первый комментарий

Отправить ответ

Ваш e-mail не будет опубликован.